Головна » 2017 » Грудень » 6 » «Психічне здоров’я дітей: від знань до дій»
«Психічне здоров’я дітей: від знань до дій»

Наша школа – це звичайна загальноосвітня школа, така ж, як і тисячі інших шкіл в Україні. З 2014 року вона стала однією з небагатьох шкіл, які впроваджують інклюзивне навчання.

Основний принцип, який лежить в основі інклюзивного навчання, полягає в тому, що школи мають бути відкритими для всіх дітей, незалежно від їхніх фізичних, інтелектуальних, соціальних, емоційних, мовних чи інших особливостей. Незважаючи на те що всі ми різні, слід пам’ятати, що всі ми рівні.

Саме під таким гаслом 06 грудня 2017 року за підтримки управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради на базі нашої школи у рамках проекту «Психічне здоров’я дітей: від знань до дій» відбувся одноденний тренінг для учнів ЗОШ №10 та учнів колегіуму, які навчаються в інклюзивних класах.

Метою заходу було ознайомлення учасників з поняттям «психічне здоров’я», з особливостями психічного розвитку дітей із розладами інтелектуального розвитку, ДЦП, гіперактивним розладом з дефіцитом уваги, розладами зору і слуху, тривожними розладами та синдромом Дауна.

Під час проведення заняття учні висловлювали свої думки стосовно заданої теми, ділилися власним досвідом взаємодії з особливими однокласниками та найголовніше мали змогу відчути, зовсім ненадовго, як почувають себе учні в яких дещо особливі потреби ніж в інших школярів. Відчуття безпомічності та ізольованості глибоко вразило учасників тренінгу та повернуло до думки що для дружби не має бути перешкод та «парканів» з особливими дітьми.

Учасники тренінгу були вдячні за отримані знання та можливість поспілкуватися з досвідченими тренерами-волонтерами: Майстренко Тетяна та Гавриловська Ксенія, представники громадської організації «Центр практичної психології «FOR LIFE» (м. Житомир), педагоги соціально-психологічного факультету ЖДУ ім. І. Франка.

Слід пам'ятати, що інклюзивна освіта дає можливість учням із проблемами в розвитку взаємодіяти зі звичайними дітьми, спостерігати за ними, наслідувати їх, набувати соціальний досвід, як і їхні однолітки. Адже у школі ми вчимося дружити, прощати, бути милосердними, а це так важливо в наш час. Крім знань, зі школи ми винесемо найцінніше — вміння бути людиною.

Практичний психолог Каленюк С.Б.

Переглядів: 102 | Додав: school10nv | Рейтинг: 0.0/0
«  Грудень 2017  »